Každoročně vyráží do zahraničí tisíce turistů, ať už za účelem osobní dovolené, nebo pracovní cesty. Rozhodně se nesnažte ušetřit na cestovním pojištění a pojistěte se ještě před odjezdem.

Můžete tak zabránit opravdu nepříjemným situacím, vysokým výdajům a dovolenou si užijete bez starostí.

Proč se pojistit před cestou do zahraničí

Pokud se Vám totiž v zahraničí něco stane, budete nuceni veškeré léčebné výlohy zaplatit a věřte, že jsou to opravdu neuvěřitelně vysoké ceny. Každé pojištění má předepsaný maximální limit plnění léčebných výloh.

Co všechno můžu pojistit?

Cestovní pojištění se Vám bude hodit, např. pokud jste v zahraničí náhle onemocněli, měli jste úraz, nebo se Vám ztratila zavazadla. Pokud budete do pojištění chtít investovat větší částku, není od věci připojistit například storno zájezdu, zpožděný let, nebo úrazy domácích mazlíčků, pokud cestují s Vámi.

Kde se mohu pojistit?

Pojištění můžete sjednat na některé pobočce pojišťoven, online na webových stránkách dané pojišťovny, nebo také na pobočce cestovní kanceláře.

Srovnávače cestovního pojištění – porovnání on line

Cestovní pojištění můžete uzavřít buď rovnou u své pojišťovny, nebo si vyhledat srovnávače cen, tam zadat veškeré informace o Vaší cestě, tj. (datum odjezdu a příjezdu, důvod cesty, typ pojištění, co všechno chcete pojistit, cíl cesty, veškeré osobní údaje, apod.) a srovnávač Vám sám ukáže ceny jednotlivých pojišťoven a vy si sami vyberete, které pojištění a od jaké pojišťovny se Vám bude nejvíce líbit.

Nejlevnější cestovní pojištění porovnejte online na EPOJIŠTĚNÍ.cz

Cestovní pojištění opravdu nepodceňujte a to ani v takových případech, jako je cestování na pár hodin za hranice, protože nikdy nevíte, co se může během hodiny stát. Například v Německu za záchvat srdce a 7 dní strávených na JIP zaplatíte 750 000 Kč.

Stále váháte o tom, jestli se za pár stovek pojistíte, nebo budete riskovat neskutečné ceny, které se můžou táhnout i do budoucnosti? Srovnání cen cestovního pojištění zvládnete za pár minut a do budoucna ušetříte nemalé částky.