Dovolená na Korfu – co vše musíte vidět a navštívit

Sidari Řecko Korfu 1

Ostrov Korfu, místními obyvateli nazýván Kerkyra nese přízviska jako zelený či smaragdový ostrov. Jedná se o nejseverněji položený z Jónských ostrovů a právě díky své poloze se zde daří rozličné vegetaci. Své označení si tedy právem zaslouží a již na první pohled se odlišuje od většiny řeckých ostrovů.

Když jsme se rozhodli, že se v létě vypravíme na dovolenou na další z Řeckých ostrovů, Korfu bylo jednou z možností.

Dovolená a zájezdy na Korfu

Zájezdy na Korfu nabízí velké množství cestovních kanceláří a agentur a tak nebylo těžké dovolenou sehnat. Nakonec jsme objevili vyhovující ubytování v relativně malém středisku Acharavi, které se nachází zhruba uprostřed severního pobřeží.

Letovisko Acharavi a Roda

První den jsme strávili zkoumáním Acharavi a koupáním na místní pláži. Jedná se o typicky městskou pláž, dlouhou několik kilometrů, spojující Acharavi se sousedním střediskem Roda. Městečko je příjemné, s množstvím obchůdků, restaurací a dalších služeb. Kromě taveren, barů a restaurací, které lemují pláž, je většina ruchu soustředěna na hlavní třídě cca 800m od moře. K večeru jsme si vybrali jednu z mnoha půjčoven na hlavní ulici a domluvili si zapůjčení dvou skútrů, které si vyzvedneme následující den ráno.

Sidari

Po vyzvednutí skútrů jsme se vypravili do střediska Sidari. Jedná se o vyhlášené středisko, kde nejznámější atrakcí je tzv. Canal d’Amour – kanál lásky.

Sidari Řecko Korfu 2

Kromě velké městské pláže se zde nachází rovněž i několik menších pláží skrytých mezi vysokými pískovcovými útvary.

Sidari Řecko Korfu 3    

Kalami

Druhý den jsme vyrazili na výlet po stopách spisovatele Geralda Durrella. To nás zavedlo do městečka Kalami, které se nachází v severní polovině východního pobřeží. Díky ukazatelům jsme zde rychle dorazili k vile White House, kde kromě jiných míst rodina Durrellových pobývala.

Kassiopi

Středu jsme jako odpočinkový den strávili téměř celý na pláži v městečku Kassiopi, které se pyšní zříceninou staré benátské pevnosti. Rozhodně doporučuji si ji prohlédnout. Ze zbytků hradeb je překrásný výhled jednak na přilehlé zátoky a jednak na pobřeží Albánie.

Porto Timoni – nejhezčí pláž na Korfu

Další výlet nás zavedl na jednu z nejkrásnějších pláží na Korfu – Porto Timoni.

Porto Timoni pláž - Řecko Korfu Porto Timoni pláž - Řecko Korfu 2

Dostat se zde k moři není zrovna jednoduché a rozhodně bychom doporučoval vyrazit brzy ráno. Skútr či auto můžete zaparkovat u restaurace Dionysos, odkud vede úzká stezka dolů po útesu. Není to daleko (necelý kilometr), ale výškový rozdíl je 130m. Koupání však rozhodně stojí za námahu. Moře je křišťálově čisté a pozorovat můžeme krásné útery a hejna rybiček. Za zmínku stojí, že moře je zde relativně studené.     

Pantokrator – nejvyšší hora Korfu

V pátek jsme se rozhodli pro výstup na nejvyšší horu ostrova – Pantokrator (917m).

Pantokrator - nejvyšší hora Korfu - Řecko

Výstup jsme se rozhodli započít v historické téměř opuštěné vesničce Páleo Períthia. Vzhledem k místním teplotám se v letních měsících jedná o relativně náročný výstup. Pokud nevyrazíte brzy ráno, nečeká vás na cestě téměř žádný stín. Vrcholu jsme dosáhli a dočkali se nechápavých pohledů ostatních turistů, kteří na vrchol pohodlně vyjeli autem či na motorce. Na vrcholu hory se nachází klášter – Monastery of Ipsilos Pantocrator. Jeho malebnou zahradu však hyzdí vysílač, který je ukotven přímo v areálu kláštera.

Poslední den

Poslední den pobytu jsme byli již bez „motoru“ a tak jsme jej strávili na pláži v Acharavi. Večer nás opět vyzvedl autobus a odvezl na letiště. V Acharavi mohu rozhodně doporučit restauraci / tavernu – Woody´s, kde jsme se setkali s velice příjemnou obsluhou, vynikajícím jídlem a obrovskými porcemi. Pobyt na Korfu jsme si velmi užili a mohu všem vřele doporučit. Vyplatí se rozhodně pronajmout si dopravní prostředek dle vlastního uvážení a mít tak možnost spatřit více krás tohoto smaragdového ostrova.

Dovolená Korfu

Zájezdy a dovolená na Korfu