Kde sehnat levné ubytování na Korfu

řecko korfu ubytování

Dovolená na řeckém ostrově Korfu může být velmi levná, když seženete levné letenky a ubytování si zajistíte sami.

Na Korfu jsme s rodinou byli už 2x, ale rozhodně si myslím, že ne naposled. Každý z nás ale asi řeší, kdy jet na dovolenou a zda to nejde udělat tak, aby to bylo levné. Většina turistů, kteří k moři míří v létě o prázdninách, využije pravděpodobně služeb cestovní kanceláře, protože to často, pokud koupíte zájezd už v zimě, vychází celkem levněji.

I naše rodina doposud cestuje s cestovkou, protože malé děti mají ještě relativně dobré ceny.

Ale protože to může být vždy levnější, ne-li nejlevnější, poradím, jak na to, neb se do budoucna chystám také opustit „vody“ cestovních kanceláří a začít cestovat úplně bez cestovky.

Korfu ubytování

Levné ubytování by se asi dalo sehnat přímo na místě, problém ale vidím v tom, že Řekové v ne-turistických lokalitách neumí anglicky a málokterý Čech naopak umí řecky.

Proto každý správný cestovatel rezervuje ubytování dopředu a včas přes internet. Oblíbený je web WWW.BOOKING.COM který nabízí jak levné apartmány v soukromí, vily, kempy, ale i luxusní hotely v oblíbených turistických letoviscích na Korfu. Protože objednání probíhá přes internet, je možné toto ubytování i hned online zarezervovat. Některé hotely se platí online, jiné můžete zaplatit na místě.

 Je tedy na každém, jakou dovolenou zvolí. U dovolené s cestovkou vidím výhodu, že máte často minimálně polopenzi nebo all inclusive stravování a tím pádem vás často jídlo vyjde levněji než pokud pojedete na vlastní náklady, kde ale zase budete mít levnější letenky a ubytování.

Protože jsme několikrát využili tamního doktora i česky mluvícího delegáta, není špatné si připlatit a mít jistotu, kor s dětmi. Naopak kdo rád cestuje a nevydrží dva dny na jednom místě, ten bude s nízkonákladovým cestováním velmi spokojen.

booking