Malebný ostrov Korfu náležící území Řecka se nachází na jeho západní straně. Ač se jeho velikost může jevit jako bezvýznamná, nenechte se zmást. Ráj z tohoto místa dělá Jónské moře, které klidnými vlnami omývá jeho pobřeží a neméně důležité je zdejší klima.

Horké dny zalité sluncem tu a tam naruší přívalová vlna mlhy, která poslouží jen jako příjemné osvěžení. Déšť a chladné počasí míjí toto místo obloukem. Korfu oplývá rozličnými možnostmi dopravy. Hlavní město Kerkyra se otevírá do mohutného přístavu, který nabízí cestu trajektem přímo do Řecka. Pokud by vám nevyhovovalo kolébání lodi na moři, můžete využít letiště taktéž v hlavním městě. Důležitý je hlavně výběr cílové destinace. Kolem dokola můžete vybírat z nesčetného množství pláží a hotelů lišící se kvalitou ubytování, přístupem na pláž a okolním vyžitím.

Korfu Sidari

Zajímavým cílem je bezpochyby letovisko Sidari. Ve dne klidné a v noci bující životem. Umístěno je na severu ostrova s výhledem na Albánii a Řecko, vzdálené od hlavního města přibližně půl hodiny cesty autobusem. Výběr ubytovacích zařízení je bohatý. Dovolenou můžete dle své libosti strávit buď v kempu, hotelu nebo apartmánu.

V těchto končinách mají místní obyvatelé na vše dostatek času a po pár dnech strhne poklidná atmosféra do nic nedělání i vás. Horké slunce vás bude doprovázet cestou na pláž za zaslouženým relaxem.

Korfu Sidari Řecko

Pláže

Pobřeží je zde zakončeno skálami nebo písečnými plážemi s pozvolným vstupem do vody. Přímo v Sidari se nachází turisticky významný Canal d’Amour. Kanál (zátoka) lásky obemknutý dvěma skalnatými stěnami je doslova propleten pověrami.

Zamilovaní se vydávají do těchto míst, aby proplavali pověstnou jeskyní a získali si navždy srdce svého milovaného.

Jestliže preferujete soukromí, jistě vás naláká okolní pobřeží s malým počtem návštěvníků.

Kromě velké městské pláže se zde nachází rovněž i několik menších pláží skrytých mezi vysokými pískovcovými útvary.

Sidari Řecko Korfu

Příroda

Bujná řecká vegetace je na tomto místě nahrazena tu a tam palmou nebo keříkem. Všudypřítomné olivovníky připomínají čím je tato krajina proslulá. Přestože má ostrov poměrně velké území, nejsou zde k nalezení velké plochy pro pěstování plodin ani dobytka. Většina obyvatel žije z cestovního ruchu a proto je zdejší krajina panensky čistá a nenarušena lidskou rukou. Řecké domy stavěné v harmonii s okolní krajinou příjemně zapadají do okolí a vy se u výhledu můžete nerušeně kochat. Pokud vás láká adrenalin můžete využít půjčování skútrů nebo čtyřkolek a dopravit se k nejbližší skalnaté pláži. Často se z těchto výšek skáče do vody a lidé si užívají moře bez velkých vln.

Korfu Sidari Řecko 3

Noční život

Pro milovníky klidu bude tento ostrov trnem v oku. Teprve když slunce zapadá, obyvatelé vycházejí ze svých domů. Sidari ve své nejaktivnější části otevírá noční kluby a bary. Po ulicích se potulují prodejci květin, malíři a další. Obchůdky se suvenýry vás čekají téměř na každém kroku a odděleny jsou od sebe stánky s gyrosem a pitou. Pokud nakupování není vaším koníčkem, můžete se pobavit s přáteli u koktejlu v karaoke baru a využít tak možnost se pořádně vyřádit.

Místo pro milence, rodiny a přátele

Lidé toužící po klidu z tohoto místa odjedou bez zážitku a unavení, ale turisté toužící po aktivní dovolené se nestačí nabažit. Ve dne můžete procházet ostrov křížem krážem, využít výletů na lodi, historických památek a aktivit na pobřeží. Naopak v noci poznáte povahu místních obyvatel a okusíte jinou kulturu. Dovolená v Sidari je ideálním místem pro zamilované páry a rodiny s odrostlejšími dětmi.

Hotely v letovisku Sidari:

 • Angelina Hotel & Apartments
 • Apartmány Gela
 • Cyprotel Panorama
 • Faethon Hotel
 • Gela Studios
 • Hotel Summertime (Sumertime)
 • Joanna aparthotel
 • Mary Joan
 • Panorama Sidari
 • Sidari Alkion
 • Sofia hotel
 • Studia Gela
 • Hotel Mimosa
 • Marias beach
 • Summertime Village
 • Viamare Family Hotel

Zájezdy, dovolená, ubytování

Zájezd a dovolená na Korfu

Recenze hotelů

Ubytování v Sidari