V Řecku na Korfu jsou krásné pláže, většinou písečné, kolem celého ostrova. Nejdelší pláže najdete ve letoviscích, ty jsou ale často plné turistů. Pokud máte rádi pláž menší, budete si muset popojet autem. Mám osobní zkušenost, že čím horší cesta po ostrově k moři je, tím hezčí pak pláž je.

Nejhezčí pláže na Korfu

A přesně to je případ pláže Glyfada. Cesta šílená, ale pláž pěkná, jen škoda těch kamenů na několik místech a celkem studené vody.

Pláž Glyfada Řecko Korfu Pláž Glyfada Řecko Korfu 2

Nádherná je také ta v letovisku Agios Georgios na jihu ostrova, též i v Sidari na severu Korfu. Jedna z nejkrásnějších pláží na Korfu je Porto Timoni.

Porto Timoni pláž - Řecko Korfu Porto Timoni pláž - Řecko Korfu 2

Dostat se zde k moři není zrovna jednoduché a rozhodně bychom doporučoval vyrazit brzy ráno. Skútr či auto můžete zaparkovat u restaurace Dionysos, odkud vede úzká stezka dolů po útesu. Není to daleko (necelý kilometr), ale výškový rozdíl je 130m. Koupání však rozhodně stojí za námahu. Moře je křišťálově čisté a pozorovat můžeme krásné útery a hejna rybiček. Za zmínku stojí, že moře je zde relativně studené.

Líbila se nám i pláž v Acharavi, sice není celá písčitá jako ty další na Korfu, ale to, že jsme tam byli úplně sami, to bylo úplně nejlepší. Aktuální teplota vody byla cca 24-25C, co víc si přát.

Pláž Acharavi - Řecko Korfu

Nedaleko odtud je i aquapark Hydropolis, pokud byste chtěli s dětmi vyrazit.