Cestování

Po ostrově lze cestovat autobusem, autem, na skůtru případně na čtyřkolce.

My jsme si nejdříve vyzkoušeli cestu autobusem z Agios Georgios do hlavního města Kerkyra, což je cca 25km, ale jelikož autobus zajížděl asi ke 2 hotelům, tak cesta trvala skoro hodinu. Jízdní řády se celkem dodržují, do autobusu se nastupuje ze strany, ne předními dveřmi jako u nás, lístek Vám prodá „průvodčí“ během jízdy.
Platili jsme jen dospělí, nevím jak to mají děti omezené věkově, ale naše neplatily (6 a 2,5 roku). Cena za jednu osobu tam 2,90€. Takže nás jízdné tam a zpět vyšlo celkem na 11,60€.
Jizdni rad autobusu na Korfu
Když jsme stejnou cestu jeli pak autem bylo to přibližně o třetinu kratší. Silnice mají hrozné, jako u nás v ČR a to tam nesolí :). Jezdit se dá ve městě max. 50km/h a mimo město 70km/h. Silnice jsou úzké, takže někdy se i mimo město dá jet jen 50km/h a člověk je rád, že projede, když se proti němu vyřítí autobus nebo dodávka.

Někteří z Vás vyrazí autem na Korfu, někdo jede na Korfu autobusem, ale nejpohodlnější je to letecky, i když ne nejlevnější.

Silnice jsou značeny na mapě barevně, nejlepší jsou červené, žluté už jsou horší a na modré nedoporučuji jezdit pokud nemáte čtyřkolku.

Auto není problém si půjčit, přes cestovku / delegáta(tku) moc nedoporučuji, samozřejmě z toho mají provizi, takže když si chcete auto zapůjčit od cestovky, dáte o 10€ víc než když si půjčení auta domluvíte sami. Půjčovna aut byla nedalo hotelu Golden Sands, vybrali jsme si Kia Picanto, ač byl den předtím domluven Chevrolet Matiz (Spark), ale jelikož máme s manželkou přes 180cm, vyšší auto se hodilo více :). V Čechách tento typ aut mnoho majitelů předělává na plyn, ale to moc nepochopím, protože to jak je auto malé, tak má logicky i malou spotřebu. Ale asi i malá spotřeba může být ještě menší 🙂
Kia Picanto
Téměř všichni domorodci jezdí na skůtrech, bez helmy, zato turisté se poznají hned, že mají lepší skůtr či čtyřkolku než místní a ve většině případů helmu nasazenu 🙂

Mnoho turistů, spíše mladších si půjčovalo čtyřkolky, včetně mě, dá se na tom dobře vyblbnout, a za málo benzínu ujedete hodně km kolem letoviska, kde trávíte dovolenou. Já natankoval za 5€ a s dětmi jsem jezdil asi 3-4h a ubyla mi jen 1/5 z nádrže. Obsah čtyřkolky je převážně 50ccm, není to moc ale stačí, alespoň se na ní člověk nezabije 🙂 Pokud budete poblíž jezera Korission Lake, doporučuji tam dojet na čtyřkolce, je tam pěkný terén kde se dá zablbnout 🙂
Ctyrkolka