Osobně nechápu lidi, kteří jedou k moři a jen se celý týden válí na pláži a ani si nezaplatí výlet případně se nepodívají jinam než k bazénu a moři. Když už jsem pár tisíc km od domova, chci vidět co možná nejvíce z okolí, proto doporučuji zapůjčení auta v některé z místních půjčoven, případně není problém auto dovézt přímo z Kerkyry, kde má pobočku i česká autopůjčovna.

Ostrov Korfu má na délku cca 100km, ale protože silnice zde nejsou nic moc, je lepší si auto půjčit na 2 dny a projet severní část jeden den a centrální a jižní den druhý, stále je na co koukat, fotit, navštívit a můžete si zastavit kde chcete a třeba se vykoupat v krásně čistém moři.

Po ostrově lze cestovat autobusem, autem, na skůtru případně na čtyřkolce.

My jsme si nejdříve vyzkoušeli cestu autobusem z letoviska Agios Georgios na jihu do hlavního města Kerkyra, což je cca 25km, ale jelikož autobus zajížděl asi ke 2 hotelům, tak cesta trvala skoro hodinu. Jízdní řády se celkem dodržují, do autobusu se nastupuje ze strany, ne předními dveřmi jako u nás, lístek Vám prodá „průvodčí“ během jízdy.

Platili jsme jen dospělí, nevím jak to mají děti omezené věkově, ale naše neplatily (6 a 2,5 roku). Cena za jednu osobu tam 2,90€. Takže nás jízdné tam a zpět vyšlo celkem na 11,60€.

Jízdní řád autobusů - Korfu Řecko

Když jsme stejnou cestu jeli pak autem bylo to přibližně o třetinu kratší. Silnice mají hrozné, jako u nás v ČR a to tam nesolí :). Jezdit se dá ve městě max. 50km/h a mimo město 70km/h. Silnice jsou úzké, takže někdy se i mimo město dá jet jen 50km/h a člověk je rád, že projede, když se proti němu vyřítí autobus nebo dodávka.

Někteří z Vás vyrazí autem na Korfu, někdo jede na Korfu autobusem, ale nejpohodlnější je to letecky, i když ne nejlevnější.

Silnice jsou značeny na mapě barevně, nejlepší jsou červené, žluté už jsou horší a na modré nedoporučuji jezdit pokud nemáte čtyřkolku.

Auto není problém si půjčit, přes cestovku / delegáta(tku) moc nedoporučuji, samozřejmě z toho mají provizi, takže když si chcete auto zapůjčit od cestovky, dáte o 10€ víc než když si půjčení auta domluvíte sami. Půjčovna aut byla nedaleko hotelu Golden Sands, vybrali jsme si Kia Picanto, ač byl den předtím domluven Chevrolet Matiz (Spark), ale jelikož máme s manželkou přes 180cm, vyšší auto se hodilo více :).

Kia Picanto

Téměř všichni domorodci jezdí na skůtrech, bez helmy, zato turisté se poznají hned, že mají lepší skůtr či čtyřkolku než místní a ve většině případů helmu nasazenu 🙂

Mnoho turistů, spíše mladších si půjčovalo čtyřkolky, včetně mě, dá se na tom dobře vyblbnout, a za málo benzínu ujedete hodně km kolem letoviska, kde trávíte dovolenou. Já natankoval za 5€ a s dětmi jsem jezdil asi 3-4h a ubyla mi jen 1/5 z nádrže. Obsah čtyřkolky je převážně 50ccm, není to moc ale stačí, alespoň se na ní člověk nezabije 🙂

Tipy na výlety a zajímavá místa

Jestliže nevíte, kam na výlet na Korfu, inspirujte se těmito typy.

Pokud budete poblíž jezera Korission Lake, doporučuji tam dojet na čtyřkolce, je tam pěkný terén kde se dá zablbnout 🙂

čtyřkolka

Nejvyšší hora ostrova Korfu – Pantokrator (917m).

Pantokrator - nejvyšší hora Korfu - Řecko

Výstup můžete započít v historické téměř opuštěné vesničce Páleo Períthia. Vzhledem k místním teplotám se v letních měsících jedná o relativně náročný výstup. Pokud nevyrazíte brzy ráno, nečeká vás na cestě téměř žádný stín. Pěšky se sem dá vyjít, ale většina ostatních turistů na Pantokrator pohodlně vyjede autem či na motorce. Na vrcholu hory se nachází klášter – Monastery of Ipsilos Pantocrator. Jeho malebnou zahradu však hyzdí vysílač, který je ukotven přímo v areálu kláštera.

Určitě musíte navštívit i hrad Angelokastro. Ten, podobně jako pevnost v Kerkyře nebo zámeček Achillion (Achilleon) – palác císařovny Sisi, patří mezi nejznámější památky, které ostrof Korfu má.

Hrad Angelokastro Řecko Korfu

Výstup dá zabrat, ale ta panoramata…

Výhled z hradu Angelokastro na moře - Řecko Korfu

Uvidíte i pláž v letovisku Paleokastritsa.

Výhled z hradu Angelokastro na Paleokastritsa - Řecko Korfu

Přečtěte si ještě